הסרת קעקועים והשיטות השונות

הסרת קעקוע בלייזר
300X202.jpg 2
הסרת קעקוע בלייזר

הסרת קעקוע הוא הליך קוסמטי מאוד פופולרי מכיוון שהוא בטוח, יעיל, מהיר, וללא תופעות לוואי. פעמים רבות אנחנו נתקלים בקעקועים מאוד דהויים או מרוחים על פני העור, יש להבין שבאופן טבעי המערכת החיסונית של הגוף מנסה כל הזמן לפרק את הקעקוע אך עדיין הקעקוע נשאר לאחר שנים או ככתם לא ברור או כציור "מרוח". דיו הקעקוע לכוד בשכבות עור עמוקות ולכן מאוד קשה לגוף לפרק אותו ללא התערבות חיצונית הסרת קעקועים בלייזר עוזרת להאיץ את פעילות המערכת החיסונים של הגוף ע"י ניפוץ הדיו לנקודות מיקרוסקופיות שהגוף יכול לפרק ולסלק, כמובן שלוקח מספר טיפולים על מנת להגיע לכל שכבות העור העמוקות יותר ע"י שימוש באנרגיית לייזר גבוהה יותר, על מנת לנפץ את הדיו יש להגיע לטמפרטורות גבוהות מאוד ועם זאת לשמור על העור מפני הצטלקות, שימוש במערכת לייזר מסוג Q-Switch היא הבטוחה והיעילה ביותר עבור טיפול בקעקועים, קיימים בשוק הרבה סוגי לייזר לטיפולים קוסמטים ואילו יכולים רק להרוס את העור כאשר נפגשים עם הקעקוע. מערכת הלייזר שלנו מגיעה למהירות גל של ננו-שניה (מלירדית השניה) עקב מהירות זו ניתן לנפץ את הקעקוע בלי לגרום נזק לעור.


הסרת קעקועים על ידי קילוף העור
הסרת קעקוע בקילוף
הסרת קעקוע בקילוף

אחת השיטות הפחות מומלצות, מתאימה לקעקועים קטנים, בשיטה זו מרדימים את האזור, בדרך כלל הרדמה מקומית וע"י מכשיר קילוף מיוחד פשוט מקלפים את העור שכבה אחר שכבה עד שמסירים את הקעקוע או לחילופין דרך נוספת לשייף את הקעקוע הוא ע"י שיוף בעזרת מכשיר פנאומטי שבקצה שלו יש אבן שיוף עגולה ממש כמו של הרופא שיניים שלכם, תהליכים אלו לרוב פוגעים בעור ונשארת צלקת או סימן אחרי הכול ממש פוצעים את העור, לאחר הפעולה הכירורגית חובשים את האזור לכמה שבועות.


הסרת קעקועים כירורגי
ניתוח להסרת קעקועים
ניתוח להסרת קעקועים

בדומה להסרה בשיוף גם הסרה זו מתבצעת לרוב בחדר ניתוח ולקעקועים קטנים, שיטה זו משאירה תמיד 2 צלקות אחת רוחבית ואחת אורכית, בפועל המנתח פשוט חותך את שכבת העור של הקעקוע ותופר את שולי החתכים, לרוב שיטה זו תגרום לשטפי דם נפיחות וגירוד מקומי, כאשר רוצים להסיר קעקועים גדולים יותר נדרש להשתיל עור שנלקח ממקום אחר בגוף, שיטה זו מסורבלת יקרה ולא פרקטית ולכן המקרים היחידים בהן משתמשים בה היא להסרת שמות קודש שלפי ההלכה בעיה למחוק אותם ולכן מורידים אותם וגונזים אותם.


משחה להסרת קעקועים
משחה להסרת קעקוע
משחה להסרת קעקוע


משחות להסרת קעקוע, נמכרות תחת שמות שונים באינטרנט, משחות אלו הן הונאה נפוצה כאשר המרכיב העיקרי שלהן היא חומצה מסוג שונה. המוכרים מבטיח כי יישום חוזר ונשנה של המשחה על גבי הקעקוע תראה דהייה הדרגתית. שיווק משחות אלו בדרך כלל מציג תמונות של תוצאות משכנעות למרות שהקרם לא באמת עובד. חלקם אפילו נמכרים בערכת שלבים בנוסף למברשת פילינג. קרם הסרת קעקוע  נמכרה תמורת כ 50 $ לבקבוק , וזה הרבה יותר זול אפילו מפגישה אחת של הסרת קעקועים בלייזר לכן מאוד מפתה לקנות אותם. קרמים אלו לא יכולים לעבוד מפני שהדיו נמצא תחת שכבת הדרמיס של העור וכל קרם לטיפול רפואי לא יכול לעבור את שכבת האפידרמיס אפילו וכל שכן את שכבת הדרמיס ששם נמצא הדיו, אם משחה מצליחה לחדור את הדרמיס ולהרוס את הדיו זה יגרום נזק מידי לרקמת העור והתוצאה תהיה הצטלקות.