טיפול בקעקוע | לאחר טיפול לייזר

אז מה עושים בפועל לאחר טיפול לייזר להסרת קעקועים

לאחר טיפול להסרת הקעקוע רוב המטופלים חווים הלבנה של העור והאזור נראה כמו כווייה שטחית, לפעמים מופיעים באזור שטפי דם נפיחות ושלפוחיות, אספנו עשר נקודות חשובות לטיפול שיכולות לעזור לכם להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור הסרת הקעקוע, כמובן שכל מטופל חווה תופעות לוואי שונות דבר המושפע מסוג העור וסוג הקעקוע המטופל.

  1. במשך 3 הימים הראשונים לאחר הטיפול, יש לשמור על האזור המטופל חבוש בתחבושת סטרילית ומוגנת עם שכבה דקה של משחה אנטיביוטית או כל משחה נגד כוויות.(סילברול,בפנטן וכו’). לאחר 3 ימים, לשמור על האזור המטופל נקי ויבש במהלך תהליך הריפוי. במידת הצורך, לנקות את האזור בעדינות עם מים וסבון.
  2. שלפוחיות הן תופעה נפוצה מאוד לאחר הטיפול, תופעה זו היא חלק מתהליך הריפוי הטבעי.  אין צורך להיבהל אבל כן להגן על האזור ולמרוח משחה למשך 24 שעות לפחות לאחר שהשלפוחיות צצו.
  3. ניתן לעשות קומפרסים של מים קרים לפי צורך במשך 24 שעות לאחר טיפול כדי לעזור להפחית אי נוחות ודלקתיות. במידה ויש כאב ואי נוחות ניתן לקחת אקמול רגיל או כל משכך כאבים.
  4. בשום פנים ואופן לא לגרד את הגלידים הנוצרים בהחלמת הכוויה בימים הראשונים, אין לגרד את האזור בציפורנים או לגלח את המקום, מכיוון שזה יכול לגרום להצטלקות לא רצויה של האזור.
  5. אין בעיה להתקלח מיד לאחר הטיפול ולשטוף את האזור במים וסבון בצורה עדינה, דבר נוסף אין להשרות את הקעקוע במים חמים עד לאחר העלמות כל הגלידים והשלפוחיות כלומר אמבטיות ג’קוזי וכו’ אסור מכיוון שהללו יכולים לגרום לזיהום באזור.
  6. ניתן לעשות כל פעילות גופנית לאחר הטיפול כמובן שיש להקפיד שהאזור לא יהיה חשוף לפגיעה או לשמש.
  7. אסור לחשוף את המקום לשמש עד לאחר העלמות הגלידים והשלפוחיות בדרך כלל שלושה שבועות מהטיפול.
  8. במידה ורוצים לאחר העלמות הגלידים והשלפוחיות להיחשף לשמש יש לשים קרם הגנה הגבוהה ביותר ותמיד עדיף להשאיר את המקום מכוסה. 
  9. גירוד הינה תופעה נפוצה מאוד , אנחנו ממליצים להשתמש באלוורה או כל קרם עשיר בויטמין E חשוב מאוד לא לגרד בחוזרה את המקום על מנת לא לגרום לצלקות.
  10.  אם האזור נראה נגוע (ייבוש בצבע דבש, נוטף, אדמומיות מתפשטת) או שיש לך כל תגובה קיצונית אחר יש לפנות למטפל להתייעצות.

ריפוי מלא של האזור לוקח בדרך כלל כ -4 עד 8 שבועות, כמובן שתלוי באופן הטיפול לאחר הטיפול ובמערכת החיסונית של המטופל. הצטלקות רגילה או קלואידית יכולה להתרחש אך היא תופעה מאוד נדיר. אובדן פיגמנטציה או היפרפיגמנטציה יכולה להתרחש, אך היא זמנית כמעט בכל מקרים.


השגת התוצאה הטובה ביותר להסרת הקעקוע שלך
משחה לאחר טיפול לייזר להסרת קעקוע
סילברול , ביאפין , בפנטן פלוס

השגת התוצאה הטובה ביותר להסרת הקעקוע שלך טיפול