שאלות מרכזיות בהסרת קעקועים

שאלות מרכזיות בנושא הסרת קעקועים
אספנו את השאלות הנפוצות ביותר שמטופלים שאלו אותנו וריכזנו עבורכם.

כמה עולה הסרת קעקועים בלייזר ?

עבור רוב המטופלים מחיר הסרת הקעקוע הוא גורם מרכזי, בדרך כלל הסרת קעקוע עולה פי עשרה יותר מעשיית קעקוע וזאת מכיוון שלרוב נדרשים עד עשרה מפגשים עם המטפל מה שאין כן בעשיית קעקוע שנפגשים פעם אחת וזהו, יחד עם זאת טכנולוגיית הסרת הקעקועים היא יקרה מאוד מכונות מסויימות מגיעות למיליון ₪ מה שאין כן בתחום עשיית הקעקועים בו הדיו ומכשיר הקעקוע עולים כמה עשרות דולרים. השיטה הטובה והיעילה עבור הטופל הוא שיטת מחיר ה FIX  כלומר מחיר גלובלי להסרת קעקוע ללא התחשבות במספר הטיפולים כך בעצם המטופל נשאר תחת חסותנו עד להשלמת התהליך ושביעות רצונו. הגמ"ח המרכזי להסרת קעקועים שם לעצמו דגל להפחית עד כמה שניתן את הסרת הקעקועים לציבור יראי ה' הרוצים להיפטר מהזוהמה שעל גופם, לכן הצלחנו להפחית את שעור הטיפולים עד לרבע ממחיר השוק מה שעושה את הסרת הקעקועים  לאפשרית ושווה לכל כיס.   

כמה זמן ייקח כדי להסיר קעקוע שלי ?

זמן הסרת הקעקוע הוא אחת מהשאלות הראשונות שעולות למטופלים שלנו, להסרה מלאה נדרשים בממוצע בין 4-10 טיפולים קיימים מקרים נדירים שגם אחר 2 טיפולים הקעקוע יורד ומאידך גיסא קיימים קעקועים "עקשניים" שדורשים יותר מעשרה  טיפולים, לא ניתן לשאר את כמות הטיפולים מכיוון שהדבר תלוי בהרבה משתנים כגון סוג העור, צבע העור, גיל המטופל, צבע הקעקוע, חילוף החומרים של המטופל ועוד . אנו ממליצים על מינימום של שישה שבועות בין טיפול לטיפול על מנת לאפשר מספיק זמן לעור להתרפא בין הטיפולים ולתת למערכת החיסונית של הגוף לפרק ולפנות את הדיו. זמן קצר בין טיפול לטיפול יכול לגרום לנזק בעור ואינו מאפשרת לגוף מספיק זמן כדי לפרק ולפנות את הדיו.

האם הסרת קעקוע כואבת ?

הסרת הקעקוע מלווה בכאב מסוים, הכאב הוא פועל יוצא של החום של הלייזר ודומה לצריבה של העור ברמת כווייה 1 שמחלימה לאחר מספר שבועות , כמובן שרמת הכאב משתנה ממטופל למטופל ותלויה בכוח הסבל האישי שלו. ככלל הכאב הוא סביל רבים תארו אותו לגומייה שמכה בעור ואחרים לצביטה חזקה, כמובן שיש שיטות רבות להימנע מהכאב והיעילה ביותר היא משחות אלחוש כדוגמת "עזרקאין" או "אמלה" שדורשות יישום על העור בטווח של שעה וחצי לפני הטיפול.

האם לאחר הסרת הקעקוע יכולה להשאיר צלקת ?

מטופלים רבים חוששים מהצטלקות עורית במקום הסרת הקעקוע. נושא זה נחלק לשתי סוגי צלקות, צלקת שהייתה מתחת לקעקוע ונעשתה ע"י המקעקע שהחדיר מחטים לעור וע"י כך שרט וצילק את העור, תופעה של אינפקציה ודם רב לאחר עשיית הקעקוע מעיד על הצטלקות מסוימת, עוד שיטה לבדוק צלקות תחת הקעקוע היא להעביר את האצבעות עליו ולהרגיש מקומות בו יש בליטות מעל העור. הסוג השני והנדיר יותר הוא צלקת ע"י טיפול הלייזר שלא נעשה לפי פרוטוקולים מקצועיים של טיפול. כמובן ששימוש במערכות לייזר מתקדמות תורמות מאוד לחשש להצטלקות.

למה הסרת קעקועים הוא תחום כה יקר ?

הסרת קעקועים בלייזר הוא תחום אכן יקר בגלל כמה גורמים מרכזיים שמאוד מייקרים את הטיפול, טכנולוגיית הסרת הקעקועים כלומר המכונות מאוד יקרות לפעמים מגיע 250,000 $ מה שהופך את הטיפול ליקר על מנת שהמרפאה תהיה ריווחתי, דבר נוסף הוא כמות הטיפולים שיכולה להגיע עד 10 טיפולים , כל טיפול זה מפגש עם מטפל בקליניקה ושימוש בלייזר בניגוד לקעקוע עצמו שעולה שקלים בודדים מצד העלויות שלו. אנחנו בגמ"ח המרכזי להסרת קעקועים עושים מאמצים אדירים להביא לציבור הנכנס תחת כנפי השכינה את הטכנולוגיה המתקדמת בעולם ברשותנו מכשירים מהמובילים ומפורצי דרך בעולם הלייזר, יחד עם זאת אנו עומדים שהמחירים יהיו שווים לכל כיס במיוחד לאברכים ובעלי תשובה.

האם יש תופעות לוואי ?

תופעות לוואי הן חלק בלתי צפוי של תהליך הסרת קעקוע. למעשה, כמה תופעות לוואי הם דווקא חלק חשוב של התגובה החיסונית המסייע לפנות את הדיו מהעור. כל המטופל צריך לצפות קצת תופעות לוואי.תופעות לוואי

תופעות לוואי נפוצות:

  1. שלפוחיות.
  2. אדמומיות.
  3. נפיחות.
  4. שטפי דם.
  5. גלידים.
  6. גירודים
  7. קילוף עורי

כל תופעות הלוואי הם זמניות,  אדמומיות,  רגישות,  נפיחות בדרך נעלמות תוך יום או יומיים לאחר הטיפול. שלפוחיות מופיעות בדרך כלל בתוך 24 שעות של הטיפול, לפעמים השלפוחיות הן גדולות מאוד אולי נראות מדאיג - זה נורמלי לחלוטין. גלדים, שטפי דם, ושלפוחיות עשויים להימשך עד שבוע או יותר מהטיפול עד החמלה מלאה.

איך הסרת קעקועים בלייזר עובד ?

כל פעימה של הלייזר שולחת אנרגיית אור לתוך העור שלך. אנו משתמשים באורכי גל שונים של לייזר לטיפול לצבעים השונים . כשאנרגיית אור מכוונת לעור הוא נספג באופן סלקטיבי על ידי חלקיקי דיו של הקעקוע הלכודים בדרמיס של העור. כאשר חלקיקי הדיו קולטים  את האנרגיה הזו הם מתנפצים לפיסות קטנטנות. לאחר שהלייזר שבר את הדיו לחתיכות קטנות יותר, המערכת החיסונית של הגוף עובד כדי להסיר את הדיו בשבועות הבאים.